Betlémské světlo 2019

Betlémské světlo 2019

Každý z nás má možnost na Vánoce někoho obdarovat a to třeba dárkem přímo z Betléma. Malý plamínek, světýlko, které můžete přinést svým kamarádům, přátelům, známým i neznámým. Tímto nepatrným symbolem Vánoc můžete potěšit a zahřát nejedno lidské srdce a zároveň tím přinést kousek opravdového Betlému do vašich domovů. A je jasné, že dopravit světlo až z Betléma není věc jednoduchá a právě proto byla svěřena skautům a skautkám. Co to pro nás znamená?

V neděli 22.12. se starší kluci vypraví z Velkého Poříčí do Náchoda, kde si Betlémské světlo převezmeme od jiných skautů a přivezeme ho do Velkého Poříčí. Jak se to provede, ještě upřesní vaši vedoucí. Ve Velkém Poříčí budeme světlo předávat během vánočního minikoncertu v místním kostele Navštívení Panny Marie v pondělí od 17:00. Plánovaný konec akce je cca v 17:30 (kostel Velké Poříčí). Co s sebou? Nejlépe petrolejku, nebo lucernu se svíčkou, dlouhé špejle na připalování, kdo má, tak skautský kroj, nebo alespoň šátek a dobrou náladu.

Akce je dobrovolná a koná se za každého počasí. Více plakátek v rubrice "ke stažení" Více o Betlémském Světle na http://www.betlemskesvetlo. Případné info na tel. 605 957 409 M. Cvejn

zpět